SEJARAH
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Profile

Joinis Longkiad

Who is online?
In total there are 14 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 14 Guests

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 96 on Sun Sep 22, 2024 8:13 am
Latest topics
» Panduan Menggunakan Blog Forum (PMBF)
by Admin Tue Nov 07, 2017 5:14 pm

» sejarah perang dunia
by vandy_roness Sat Nov 04, 2017 1:26 pm

» SEJARAH KERTAS 3
by Max Bohiemea Tue Oct 31, 2017 7:19 pm

» Bilangan online 26okt2017
by Admin Fri Oct 27, 2017 8:00 pm

» Promosi portal ini kpd murid2 lain
by Admin Fri Oct 27, 2017 7:59 pm

» PENDAPAT ANDA TENTANG BENGKEL HARI INI 26 OKTOBER 2017
by Admin Fri Oct 27, 2017 7:57 pm

» Tamadun hwang ho
by OliverJayL Fri Oct 27, 2017 5:14 pm

» sejarah
by Nor Khidzanah Thu Oct 26, 2017 12:21 pm

» BAB 4 : Kehidupan nabi sebelum menjadi rasul
by Max Bohiemea Thu Oct 26, 2017 12:15 pm

» sejarah
by Max Bohiemea Thu Oct 26, 2017 12:13 pm


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH ( POST )

Go down

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH ( POST ) Empty RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEJARAH ( POST )

Post by joinislongkiad73 Wed Oct 04, 2017 5:37 pm

Rancangan Pengajaran Harian Sejarah Tingkatan 4
 
Tema :Tamadun Awal Manusia
Bab    :
Masa  : 
Kelas  :                          
Bab 1: Tamadun Awal Dunia
9.05 am- 10.35am
Tingkatan 4 Pluto
Bidang  Pembelajaran : Proses Pembentukan Tamadun Sumeria, Mesir, Hwang Ho, dan Indus
Hasil Pembelajaran:Selepas mempelajari tajuk ini, para pelajar akan dapat:
     1)
Menerangkan konsep tamadun (Aras 1)
2)
Menyatakan ciri-ciri tamadun (Aras 1)
3)
Menyatakan sumbangan tamadun (Aras 1)
4)
Membandingkan sumbangan tamadun manusia di Sumeria, Mesir, Indus, dan Hwang Ho (Aras 2)

Kemahiran:Mengenal pasti, membanding dan membezakan, serta mengumpul dan mengelaskan fakta.
Persediaan:
(1)
Mengarahkan pelajar membaca berkaitan tajuk diberi melalui internet di rumah.
(2)
Mengarahkan pelajar membawa laptop atau smart phone.
(3)
Gambar Piramid dan Tembok Besar China
(4)
Sediakan slide peta kedudukan tamadun utama di dunia untuk dilihat oleh pelajar.
 
 
 
Strategi/Pendekatan Pengajaran & Pembelajaran
Sumber Rujukan
(1)
Set Induksi
Guru menayangkan gambar Piramid dan Tembok Besar China dan menanyakan soalan yang berkaitan dengan gambar tersebut. ( 5 Minit )
http://ms.wikipedia.org/wiki/Piramid
 
[url=http://ms.wikipedia.org/wiki/Tembok_Besar_ China#_blank]http://ms.wikipedia.org/wiki/Tembok_Besar_ China[/url]
(2)
Pengenalan
·        Guru mengarahkan murid merujuk kepada peta lokasi tamadun awal dunia dengan me- rujuk kepada nota Sejarah Tingkatan 4 dalam blog forum yang disediakan.
·       ( 10 Minit )
 
·     Blog Forum;
     Sejarah.forumms.net
(3)
Proses Pembentukan Tamadun Sumeria, Mesir, Hwang Ho, dan Indus.
·       Guru membentuk empat kumpulan, setiap kumpulan mencari maklumat dan membincangkan sebuah tamadun dari segi proses, ciri-ciri dan sumbangan.
-         ( 15 Minit )
 
K    Kumpulan 1: Tamadun Sumeria
-         Kumpulan 2: Tamadun Mesir
-         Kumpulan 3: Tamadun Hwang Ho
-         Kumpulan 4: Tamadun Indus
 
·        Guru meminta setiap kumpulan mem-bincangkan proses pembentukan tamadun, ciri-ciri, dan sumbangan tamadun  di atas. Guru meminta wakil setiap kumpulan untuk membentangkan hasil perbincangan masing-masing mengikut jadual yang telah disediakan oleh guru. ( 5 Minit x 4 = 20 Minit)
·      
  GGuru merumuskan perbincangan murid.  
 
( 1( 10 Minit )
 
·     Slaid Paparan 1
·     Slaid Paparan 2
 
 
Cadangan Jadual:
 
Tam.Proses Ciri Sumb
Sumeria
Mesir
Hwang Ho
Indus
 
 
(4)
·         Murid diarah untuk menjawab soalan ujian objektif dalam blog Forum. ( Masa: 30 minit )
Soalan objektif

joinislongkiad73
Admin

Posts : 74
Join date : 2015-08-02
Age : 51
Location : Keningau

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum